Smrť sa začína v hrubom čreve

15.02.2014 22:00

Pravdepodobne ste o tom nikdy nepočuli, to všetko sa považuje za najhlbšie tajomstvo v Amerike. Ako o tom výstižne napísal Vegetarian Times:

"Pozrime sa bližšie na fakty: Syndróm dráždivého traktu, zápcha, plynatosť, zápal divertikulov a rakovina hrubého čreva nie sú príjemné témy, o ktorých by sme radi diskutovali. Lenže aj stará múdrosť vraví, že smrť sa začína v hrubom čreve. Neveríte tomu? Opýtajte sa ktoréhokoľvek patológa. Pitvy často vykazujú, že hrubé črevo je z 80% zanesené výkalmi."

Čo by sme mali vedieť o parazitoch?

„Domnievam sa, že parazity predstavujú najviac zanedbaný zdravotný problém v dejinách ľudstva. Som si vedomý, že takéto tvrdenie je pomerne trúfalé, ale zakladám ho na 20-ročnej skúsenosti a vyšetrení 20 000 chorých.“

                       (Dr. Ross Anderson, kanadský lekár)

Parazit  je taký organizmus, ktorý cudzopasí na hostiteľovi. Pod slovom hostiteľ treba rozumieť teba aj mňa. Parazit žije paralelne s nami, vo vnútri nášho tela, využívajúc pre svoj život našu energiu, naše bunky alebo potravu, ktorú sme zjedli.


Človek je schopný nosiť v sebe viac ako 100 rôznych parazitov, od mikroskopických veľkostí až po veľké, niekoľko metrov dlhé pásomnice. Parazity sa nevyskytujú iba v črevách, ako si to ľudia zvyčajne myslia, ale takmer v každej časti tela; v pľúcach, pečeni, svaloch, pažeráku, mozgu, krvi, koži, dokonca aj v očiach! 

Ako sa môže človek nakaziť?

Ochorenia, ktoré sa dajú odvodiť od parazitov, rastú skokom v dôsledku zvýšeného cestovania do zahraničia, znečistenia vody a zásobovania potravinami, v dôsledku chemikálií, ortuti a nadmerného užívania na lekársky predpis predpísaných antibiotík. Pásomnice, machovce a mnohé jednobunkové parazity sú oveľa viac rozšírené u obyvateľstva, ako sa to klasickí medicínski odborníci snažia ľuďom nahovoriť... Parazity sa najčastejšie vyskytujú v mäsových výrobkoch z bravčového mäsa, vyrobených vo veľkovýrobniach (slanina, šunka, hot-dog, salámy, bravčové kare, atď.). Ale infikované môže byť aj hovädzie, či kuracie mäso, baranina, ba dokonca aj ryby.“

Cieľom parazita je, aby bol nenápadný. Múdry parazit žije tak, aby si ho nevšimli, lebo keď ho zaznamenajú, zrejme podniknú kroky na jeho likvidáciu. Keď si myslíš, že sú parazity hlúpe, veľmi sa mýliš!... Svojím spôsobom sú rozumné, lebo sú schopné prežiť a rozmnožovať sa, čo je cieľom každého živého organizmu na tejto planéte... Zaujímavé je, že keď si schopný porozumieť znameniam svojho tela, tak prítomnosť parazitov celkom ľahko zistíš. Avšak keď sa zmieriš s tým, že nemáš dosť energie a považuješ za normálne, že si chorý, máš vyrážky, či bolesti, často prechladneš a máš chrípku alebo zápchu (a iné neduhy), tak sa nikdy nedozvieš, či máš parazity, alebo nie.

  Aké znamenia môžu prezradiť, že v ľudskom organizme cudzopasí iný organizmus?

 Príznaky môžu byť mimoriadne pestré. Jednou z vlastností „múdrych“ parazitov je, že sú schopné stopy svojho pôsobenia ukryť za príznaky častých, obvyklých ochorení. Odborníci z tejto oblasti preto navrhujú, aby sa ten, u koho klasická liečba alebo liek nie je schopný vyliečiť niektorú z bežných ochorení, dal na liečbu proti parazitom.

Známky, ktoré svedčia pre prítomnosť parazitov v organizme:

Zápcha: Niektoré červy sú vďaka svojmu tvaru, či veľkosti schopné fyzicky upchať črevá, čím spôsobujú sťažené a zriedkavé vyprázdňovanie stolice.

Hnačka: Určité parazity produkujú a uvoľňujú také látky (prostaglandíny) do organizmu človeka, od ktorých sa stolica stáva často vodová. (Možno nie náhodou sú v severoamerických drogériách z liekov bez lekárskeho predpisu najvyhľadávanejšie preháňadlá a lieky proti hnačke.)

Vetry a kŕče v bruchu: Existujú parazity, ktoré žijú v hornej časti tenkého čreva, kde spôsobujú zápal, ktorého následkom vznikajú vetry a človek je nafúknutý. To môže byť iba umocnené konzumáciou niektorej zeleniny, napr. fazule. Ak má niekto časté a dlho trvajúce problémy s nadúvaním, to je jeden z najistejších znakov prítomnosti votrelcov.

Syndróm dráždivého čreva: Parazity môžu dráždiť vnútornú stenu čreva, ktorá sa následne zapáli a nie je schopná dostatočne vstrebať živiny, hlavne tuky, ktoré sa objavia v stolici.

Bolesti kĺbov a svalov: Parazity putujú v organizme a sú schopné zahniezdiť sa do kĺbov a svalov. Keď toto nastane, objaví sa bolesť, ktorú lekári často prisudzujú zápalu kĺbu (artritíde).

Anémia – chudokrvnosť: Existujú také parazity, ktoré sa zachytia na vnútornej stene čreva a odtiaľ odsávajú živiny. Keď je ich počet dosť veľký, – čo sa pre ich rýchle rozmnožovanie stáva často – môžu spôsobiť pre hostiteľa dosť značnú stratu krvi, z ktorej sa vyvinie nedostatok železa alebo nebezpečná anémia.

Alergia: Parazity dráždia, občas prederavia vnútornú ochrannú vrstvu čreva, a tak umožnia prienik veľkým, nestráveným molekulám. To stimuluje imunitný systém na zvýšenú produkciu eozinofilov, od čoho sa zapália jednotlivé tkanivá a vznikajú alergické prejavy.

Ochorenia kože: Črevné parazity môžu spôsobovať urtiku, ekzémy a iné alergické kožné ochorenia. Taktiež môžu vznikať hľuzy, rany a iné patologické zmeny.

Granulómy: Granulómy sú také nádorovité uzlíky, ktoré obklopujú uhynuté larvy alebo vajíčka parazita. Najčastejšie vznikajú v stene hrubého čreva a konečníka, ale nájdu sa aj v pľúcach, pečeni, pobrušnici, či maternici.

Nervozita: Toxické látky, ktoré pochádzajú z výkalov parazitov, môžu dráždiť centrálnu nervovú sústavu. Podráždenosť a nervozitu často spôsobujú cudzopasníci, ktorí popretkávajú celý organizmus. (Po absolvovaní očisty z liečivých rastlín mnohí tvrdia, že ich manželia/manželky, či príbuzní, ktorí boli dovtedy nevrlí, sa stali milšími, trpezlivejšími. „Najslávnejšou pásomnicou posledných rokov – píše Gittleman – bola pásomnica už nebohej opernej speváčky Marie Callas. Ona bojovala so závažnou nadváhou a kožnými problémami. Po tom, čo u nej objavili a následne odstránili pásomnicu, sa jej váha aj koža upravili, a jej náladové správanie sa upokojilo.“)

Poruchy spánku: Opakované budenie sa v noci, hlavne medzi 2. a 3. hodinou, keď sa pečeň snaží odstrániť z tela toxické látky, ktoré parazity vyprodukovali. Druhou príčinou môže byť svrbenie konečníka, čo je spôsobené tým, že určité červy kladú po nociach vajíčka na kožu okolia konečníka. Tento ich pohyb spôsobuje svrbenie. (Dr. John Matheson hovorí: „Samičky Mrle ľudskej, ktoré väčšinou žijú v dolnej časti hrubého čreva, často vychádzajú klásť vajíčka do okolia konečníka, čím vzniká 'typický svrbivý zadok'. Následné škrabanie sa môže rozšíriť vajíčka všade po posteli; pohybom posteľnej bielizne sa zas dostávajú do vzduchu a cez ústa späť do ľudského organizmu, kde dospievajú.“ Je na tomto svete od tohto nechutnejšia záležitosť?)

Škrípanie zubami: U infikovaných dospelých, ale hlavne spiacich detí sa často pozoruje škrípanie zubami.

Chronická únava: Medzi príznaky chronickej únavy patrí únava, chrípkovité príznaky, skľúčenosť, nedostatočná koncentračná schopnosť a zlá pamäť. Parazity spôsobujú tieto fyzické, psychické a emocionálne problémy tým, že oberajú organizmus a potrebné živiny a následkom ich nedostatku organizmus nevie primerane fungovať.

Poruchy imunitného systému: Parazity znižujú výkonnosť imunitného systému tým, že zabraňujú vylučovaniu imunoglobulínu A (IgA). Ich prítomnosť trvalo udržiava v činnosti obranné mechanizmy, ktoré sa na dlhý pohotovostný stav časom vyčerpajú. Týmto sa organizmus stáva bezbranným voči bakteriálnym, či vírusovým nákazám.

Okrem týchto môžu byť známkami alebo dôsledkami infekcie aj: priberanie na váhe, zvýšený pocit hladu, chudnutie, zlá chuť v ústach, zlý dych, bolesť okolo pupka, zrýchlený pulz, zahmlievanie pred očami hlavne pri predklone a vstávaní, svrbenie nosa, či ucha, slinenie počas spánku, astma, cukrovka, epilepsia, vyrážky, migrény, dokonca aj dvaja najväčší vrahovia – ochorenie srdca a rakovina.  

Zanedbané hrubé črevo

Červy žijú v najväčšom počte v hrubom čreve. Podľa zistení anglickej Kráľovskej lekárskej akadémie 90 percent ochorení a nepríjemných pocitov je priamo alebo nepriamo spätých so znečisteným hrubým črevom. Akadémia identifikovala 36 rôznych toxických látok, ktoré sa produkujú v znečistenom hrubom čreve. Tieto toxíny sa potom dostávajú do krvného obehu a vo veľkom poškodzujú zdravie. V hrubom čreve dospelého človeka nad 40 rokov je v priemere 2 až 12 kilogramov usadenín. V tejto nevylúčenej vrstve odpadu sa hemžia väčšie, či menšie parazity, ktoré spôsobujú pomaly, ale isto otravu hostiteľského organizmu.

Popritom navyše oni dostávajú „najlepšie kúsky“, keďže z potravy, ktorá sa dostáva do tráviaceho traktu využijú väčšinu živín, ponechajúc hostiteľovi často iba „omrvinky“. Medzi inými aj to môže byť príčinou javu, keď niekto napriek tomu, že sa snaží zdravo stravovať a často berie doplňujúce vitamíny, nepozoruje zlepšenie svojho stavu. Zdravé stravovanie je bez predchádzajúcej protiparazitárnej akcie oveľa menej účinné. Príčinou nadváhy často parazity, ktoré oberajú hostiteľský organizmus o živiny a nechávajú mu iba kalórie, z ktorých sa mu žiada čoraz viac a viac, keďže sa snaží doplniť chýbajúce vitamíny.

Ak nepodnikneme kroky na očistenie sa od týchto nánosov a v nich prežívajúcich cudzopasníkov, tak vlastne postupne otrávime vlastné telo !!!